Görevli dağıtım şirketi dışında elektrik tedariki mümkün mü?

Yıllık toplam elektrik tüketiminiz EPDK tarafından belirlenen serbest tüketici limitini geçmesi durumunda elektrik enerjinizi indirimli olarak Eren Enerji’den temin edebilirsiniz.

Evlere elektrik tedariki sağlıyor musunuz?

Serbest tüketici limitini geçen mesken tarife grubundaki tüzel kişiliklere enerji satışı yapılmaktadır.

Eren Enerji ile anlaşma imzaladığımda kazancım ne olacak?

Tarife grubunuz ve tüketim profilinize göre belirlenecek indirim oranı ile mevcut tarifenizden indirimli olarak elektrik tüketimi yapabileceksiniz.

Görevli dağıtım şirketi ile tüm ilişkim kesiliyor mu?

Mevcut durumda alınmakta olan bakım, arıza, sayaç okuma gibi elektrik dağıtım hizmetleri, muhatap olduğunuz görevli dağıtım şirketi tarafından aynı şekilde sunulmaya devam edecektir.

Tedarik anlaşması yapmamız için hangi evraklara ihtiyacımız vardır?

Şirketimiz ile yapacağınız sözleşmeye binaen müşterilerimizden, imza sirküleri, faaliyet belgesi, ticari sicil gazetesi, vergi levhası ve son ayın elektrik faturası talep edilmektedir.

Elektrik kesintisi ya da arıza olduğunda Eren Enerji’yi mi arayacağım?

Arıza olduğu takdirde bölgenizdeki sorumlu dağıtım şirketi ile irtibat kurmanız gerekmektedir. Geriye dönük ödenmemiş borcunuzla ilgili olarak elektrik kesintisi yapıldıysa ödemenin yapılması, takibi ve tekrar kesintinin kaldırılması adına Eren Enerji ile irtibata geçmeniz gerekecektir.

Özel tedarikçiden elektrik almaya başlamadan önce veya başladıktan sonrası için teknik olarak bir değişiklik yapılmasına gerek var mı?

Teknik olarak hiçbir değişiklik yapılmasına gerek yoktur. Sayaçların ilgili mevzuata uygun olması yeterlidir.

Elektrik kalitesinde bir değişiklik olacak mı?

Elektrik kalitenizde herhangi bir değişiklik olmayacaktır.

Eren Enerji’den indirimli elektrik tedarikinin bir maliyeti var mı?

Eren Enerji’den indirimli elektrik almanın ek bir maliyeti bulunmamaktadır.

Reaktif ceza faturaları için ne yapmamız gerekmektedir?

EPDK yer alan ilgili mevzuatlar çerçevesinde belirtilen endüktif ya da kapasitif aşım oranlarının ilgili dağıtım şirketi tarafından sayaç okumalarında tespit edilmesi sonucunda ceza bedelleri Eren Enerjiye bildirilmektedir.Eren Enerji bu bedelleri ilgili serbest tüketiciye yansıtarak bu bedelleri tahsil eder ve ilgili Dağıtım şirketine aktarır. Eren Enerji yansıtılan cezalarda dağıtım şirketi ile serbest tüketici arasında aracı konumundadır. Faturalarımızın alt kısımlarında “Reaktif ve/veya kapasitif bedeli ödemektesiniz, kompanzasyon panonuzu kontrol ettirmeniz gerekmektedir.” ibaresi yer almaktadır.

Son Kaynak Tedarik Tarifesi (SKTT) nedir?

Senelik enerji tüketimi 1.000.000 kWh/yıl üzerinde olan müşterilerimizin SKTT üzerinden faturaları oluşturulmaktadır. Faturalar oluşturulurken piyasa takas fiyatı ve YEKDEM bedelleri eklenmektedir.

Piyasa Takas Fiyatı: Gün öncesi piyasasına sunulan tekliflerin arz ve talebe göre eşleşmesiyle oluşan saatlik elektrik enerjisi fiyatıdır.

YEKDEM: Yenilenebilir Enerji Kaynaklarını Destekleme Mekanizması anlamına gelen bu kavram ile teşvik edilen santrallerin teşvik mekanizmaları ve genel olarak oluşan toplam maliyetin ve/veya tedarikçilerin tüketimlerine olan oransal maliyeti anlamına gelmektedir.

Son kaynak tedarik tarifesi mensubu firmalar sabit fiyatlı elektrik tedariki sağlayabilir mi?

Son kaynak tedarik tarifesinden enerji tedariki sağlayan müşterilerimiz sabit fiyatlı tarifelerimizden yararlanabilir.